Instagram Mavi Tik Nedir? Nasıl Alınır?

Instagram Mavi Tik Nedir? Nasıl Alınır?

Instagram Mavi Tik Nedir? Nasıl Alınır?

Dünya genelinde milyonlarca kişinin kullanmış olduğu Instagram uygulamasında onaylı hesaplar mavi tik ile gösterilmektedir. Instagram mavi tik, onaylı hesap anlamına gelmektedir. İlgili profilin ya da sayfanın gerçekliğine vurgu yapmak amacıyla kullanılan mavi tik rozetinin alınması için de yine profil sahibi kişinin gerekli başvuruyu yapması gerekiyor. Instagram mavi tik profiline sahip kişiler genellikle ünlü ya da resmi olarak kendini ispat etmiş kişilerdir. Sporcu, sanatçı, siyasetçi gibi kişiler başta olmak üzere daha birçok alandan yer alan kişiler ya da sayfalar da Instagram uygulamasında mavi tik özelliğine sahiptir.

Instagram Mavi Tik Alma Şartları

Instagram üzerinden mavi tik almanın çeşitli adımları vardır. Buna göre mavi tik almak isteyen kullanıcıların şu adımları uygulamasında yarar vardır:

  • Instagram uygulaması açılarak profil sayfasına gidilmeli,
  • Ayarlar kısmı açılmalı,
  • "Doğrulama Talep Et" sayfasına gidilerek ilgili form doldurulmalı,
  • Başvuru kaydedilmeli.


Tüm bu adımları gerçekleştiren kişiler daha sonrasında Instagram tarafından gelecek haberi beklemelidir. Onay verilmesi halinde ödeme işlemleri de yapılarak Instagram mavi tik özelliği alınabilir. Instagram'da mavi tik almak isteyen kullanıcıların kendi profil ya da sayfalarını daha resmi hale getirmek, onaylı hesap özelliğine sahip olmak ve tanınmasını artırmak için mavi tik özelliğinden de yararlanması gerekmektedir.

Instagram Mavi Tik Fiyat

Instagram mavi tik fiyat aralıkları da ilgili sayfa ya da profilin kriterlerine göre değişiklik göstermektedir. Buna göre Instagram mavi tik özelliğinin alınmasının bedeli 5 bin TL ile 30 bin TL arasında değişmektedir. Buna göre yeni açılan ve henüz hiç takipçisi olmayan hesapların mavi tik alması için 30 bin TL gibi bir rakamı gözden çıkarmaları da gerekiyor. Tanınmışlığı ve onaylı hesabı ifade eden mavi tik simgesinin alınması için gerekli adımlar mutlaka uygulanmalı ve kişiler ödeme için de araştırmalarını gerçekleştirmelidir. Tüm bu işlemlerin ardından kişiler, ilgili sayfalar mavi tik özelliğinden en iyi biçimde yararlanabilir. 


Levor Medya ise, 9 bin TL'ye, İnstagram Mavi Tik Danışmanlığı yapıyor.